Hagyományosan a Vaskúti Német Nemzetiségi Általános Iskola és a Vaskút-Bátmonostor Német Nemzetiségi Óvoda közös szervezésében került sor a Márton-napi rendezvényre.

A kis felvonulók és szüleik, nagyszüleik a templomban gyűltek össze, hogy megemlékezzenek Szent Mártonról. Az iskola kiszenekara Márton-napi dalokkal köszöntötte a résztvevőket, az Óvodából Helmeczi Dávid, az iskolából pedig a 2.a osztály mondott verset. Jankó Tibor hitoktató jóvoltából meghallgattuk Szent Márton történetét és a negyedikes hittanos tanulókkal énekeltek is róla. Ezután következett a lampionos felvonulás a Templomkert körül. Az idén nagyon szép számban gyűltek össze a résztvevők, hiszen míg a sor eleje már a Székelykapunál járt, addig a vége csak épp, hogy kijött a Templomból. A felvonulás után mindenkit megvendégeltek az iskola udvarán egy kis zsíros kenyér kóstolóval, valamint finom forralt borral és teával.

Fotók a galériában megtekinthetők!